چیزهایی که معلمان باید از لکنت بدانند

برای تماشای ویدئو کلیک کنید

معلم قبل از همه چیز باید از این موضوع آگاه باشه که؛ این دانش آموزان تغییر پذیرن و نسبت به فشار زمانی (کمبود زمان) حساسیت زیادی دارن، هر معلمی با آگاهی از این موضوع و با به کار بردن روش هایی که گفته شده ، می تونه به این دانش آموزان کمک کنه تا به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنن، در فعالیت های کلاسی شرکت کنن و از این که در کلاس بلند صحبت می کنن، احساس خوبی داشته باشن.
باید  بدونید که این دانش آموزان همیشه سعی دارن به هر نحوی شده روی مشکلشون سرپوش بگذارن. مثلاً سعی می کنن در صحبت کردن از کلمات راحت استفاده کنن و یا در جواب سؤالی که از اون ها میشه، بگن: «ما نمی دونیم»، در حالی که می دونن. اون ها با این کار می خوان لکنتشون آشکار نشه!
معلمان در مورد آزار و اذیتی که این دانش آموزان از طرف هم سالان خودشون دریـــافت می کنن، باید بدونن که 82 درصد از این دانش آموزان به خاطر مشکلشون از طرف دوستان خودشون مورد تمسخر قرار می گیرن. معلمان باید به دانش آموزان خودشون این رو بفهمونن که هر فردی با دیگری فرق داره. معلمان باید از دانش آموزانی که هنگام صحبت کردن دوستشون خوب گوش میدن و در مورد اون ها فکر می کنن و تا حرفشون تمام نشده حرف نمی زنن، تقدیر به عمل بیارن. باید بین دانش آموزان این فرهنگ رو به وجود بیارن که دوستشون رو همان طور که هست بپذیرن. و در نهایت باید راهبردهای مشخصی رو در مورد آزار و اذیت این دانش آموزان برای اون ها تعیین کنن.

معلمان باید بدونن، موقعی به این هدف ها دست پیدامیکنن که به طور مستمر باگفتاردرمان و والدین این دانش آموزان در ارتباط باشن و هرگونه تغییر ایجاد شده در الگوی صحبت کردن دانش آموز در طول سال تحصیلی رو به اطلاع اون ها برسونن. موفق باشید❤️
سوال؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
باز کردن چت
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام
میتونم کمکتون کنم ؟