عوامل تشدید کننده لکنت کودکان + درمان تضمینی لکنت

عوامل تشدید کننده لکنت

عوامل تشدید کننده لکنت

در این مقاله قصد داریم شما را با عوامل تشدید کننده لکنت آشنا کنیم. بعضی از این عوامل دست شما نیستند و ممکنه ناگهانی پیش بیایند ولی بعضی دیگر دست خود شما هستند و نباید اجازه دهید رخ دهند خصوصا زمانی که فرزندتان تحت درمان می باشد تا بهترین و سریع ترین نتیجه را در طول درمان داشته باشید.

عوامل محیطی

یکی از عواملی که باعث تشدید لکنت زبان در کودکان می باشد عوامل محیطی می باشد برای مثال: زمانی که مدام والدین جلوی چشم کودک دعوا می کنند. مورد بعدی طلاق والدین از یکدیگر می باشد و یا حتی می تواند فوت یکی از والدین یا یکی از اعضای خانواده باعث تشدید لکنت در کودک شود.

از دست دادن شغل والدین

اگر یکی از والدین شغل خود را از دست دهد می تواند روی کودک تاثیر منفی بگذارد زیرا کودک به صورت مستقیم شاهد پیامد های این اتفاق هست و درک می کند چه اتفاقاتی در حال رخ دادن می باشد حتی اگر شما بگویید ما نگذاشتیم فرزندمان متوجه شود زیرا فرزند خودش متوجه تغییرات پیش اومده در محیط میشود و از آن ها تاثییر می گیرد.

عوامل تشدید کننده در لکنت

تغییر محل سکونت

تغییر محل زندگی از منزلی به منزل دیگر، از شهری به شهر دیگر، حتی از طبقه اول به دوم یک ساختمان می تواند برای کودک ایجاد تنش کند و باعث تشدید لکنت در فرزند شود.

دو یا چند زبانی در خانواده

دو زبانی یا چند زبانی خود نمی تواند علت بروز لکنت باشد اما فشار حاصل از آن می تواند بروز دهنده و یا تشدید کننده لکنت در کودک شود. صحبت کردن به چند زبان باعث می شود کودک نتواند کلمات را به موقع و سر جای خودش استفاده کند همچنین ایجاد لکنت می کند.

بیمار شدن کودک

بیمار و یا بستری شدن کودک و یا یکی از اعضای خانواده می تواند در تشدید شدن لکنت کودک دخیل باشد.

آمدن عضو جدید در خانواده

به دنیا آمدن کودک جدید در خانواده یا وارد شدن یک عضو جدید به خانواده مثل ازدواج کردن خواهر یا برادر می تواند لکنت کودک را تشدید کند.

اماکن جدید

مسافرت رفتن می تواند یک عامل تشدید لکنت در کودک باشد، حتی اگر فقط چند روز طول بکشد و کودک از آن  مسافرت خیلی استقبال کند.  مهمانی رفتن (خصوصا مهمانی های بزرگ ) و یا مهمانی گرفتن در منزل خودتان هم می تواند در تشدید لکنت نقش داشته باشد.

تمسخر توسط دیگران

تمسخر شدن توسط دیگران همانند دوست، خواهر، برادر می تواند باعث تشدید لکنت کودک شود. والدین باید به فرزندان خود بیاموزند در صورت تمسخر توسط این گونه افراد از آن ها دوری کنند و با افراد دیگر شروع به معاشرت کنند.

ترس و هیجان

در هنگام ترس و هیجان تنفس کشیدن در کودک سخت می شود و تار های صوتی آن سفت می شود و باعث بروز لکنت در کودک می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و درخواست مشاوره از مدرسه لکنت ایران به صفحه بهترین مرکز گفتار درمانی مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
باز کردن چت
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام
میتونم کمکتون کنم ؟