گفتار درمانی آنلاین + زمان مراجعه به گفتار درمانی

گفتار درمانی آنلاین

گفتار درمانی آنلاین

امروزه با شیوع بیماری کرونا و همه گیری آن بیشتر مردم به آموزش های آنلاین روی آورده اند. شاید برای شما هم سوال باشد آیا می توانیم دوره های گفتار درمانی را به صورت آنلاین شرکت کنیم. در پاسخ به این سوال باید گفت بله، مدرسه لکنت ایران با دوره های گفتار درمانی هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری به شما کمک می کنند تا برای همیشه با بیماری خود خداحافظی کنید.

ما در این مقاله قصد داریم به صورت کامل گفتار درمانی را برای شما توضیح دهیم و بهترین زمان برای مراجعه و اینکه چه افرادی می توانند به گفتار درمانگر مراجعه کنند را شرح دهیم. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

گفتار درمانی چیست؟

امروزه با باور های غلطی که بین مردم وجود دارد عده ای از مردم فکر می کنند گفتار درمانی بر شاخه ی علم روانشناسی می باشد که با حرف زدن اختلالات رفتاری بر طرف می شود. اما باید گفت این باور کاملا غلط و اشتباه می باشد. گفتار درمانی یکی از شاخه های علم توانبخشی می باشد که به درمان اختلالات درکی، گفتاری و اختلالات ارتباطی و تعاملی می پردازد.

گفتار درمانگر کیست؟

گفتار درمانگر به کسی می گویند که در اختلالات گفتاری و زبانی، بالا بردن ارتباط اجتمائی، کمک در خواندن و نوشتن کودک و ….فعالیت می نماید.

گفتار درمانی آنلاین

چه کسانی باید به گفتار درمانی بروند؟

فرقی نمی کند که در چه سنی باشید اگر نتوانید با گفتار و زبانتان با دیگران ارتباط بر قرار کنید باید به یک گفتار درمانگر مراجعه کنید. چند نمونه از کودکانی که باید به گفتار درمانی مراجعه کنند:

  1. کودکانی که مشکلاتی در نحوه بیان و تولید کردن دارند. برای مثال یک سری از صدا ها را نمی توانند به راحتی تولید کنند و یا آن ها را به صورت اشتباه بیان می کنند. همچنین خوب می دانید با بالا رفتن سن این کودکان و رفتن به مدرسه مشکلاتی همچون رو خوانی و دیکته به وجود می آید و چه بهتر که در سنین پایین تر این مشکل در کودک شما بر طرف شود.
  2. کودکانی که بیماری اوتیسم دارند.
  3. کودکانی که در گفتار و زبان خود تاخیر دارند.
  4. کودکانی که دارای مشکلاتی همچون شکاف لب، شکاف دهان و یا هر دو هستند. به دلیل مشکلاتی که در ساختار دهانشان وجود دارد وضوح گفتار به شدت پایینی دارند و برای بیان یک سری صداهای تولیدی به مشکل می خورند که اینجا گفتار درمانی وارد عمل می شود.
  5. کودکانی که شامل عقب ماندگی ذهنی هستند.
  6. کودکانی که از لحاظ هوشی و درکی پایین هستند و باید سطح هوشی آن ها را بالا تر ببریم.
  7. کودکانی که دارای صدمات مغزی همچون تومور مغزی، ضربه مغزی شده اند.
  8. کودکان دارای لکنت زبان.

برای کسب اطلاعات دقیق تر از گفتار درمانی آنلاین به صفحه بهترین مرکز گفتار درمانی مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
باز کردن چت
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام
میتونم کمکتون کنم ؟