برنامه درمان لکنت وستمید + برنامه درمانی لکنت کودکان

برنامه درمان لکنت

برنامه درمانی لکنت کودکان

وستمید چیست؟ وستمید یا Westmead یک برنامه درمانی لکنت کودکان هست، یک نوع تکنیک گفتاری با زمان هجاییه که شامل جملاتیه که توی هر هجا، استرس یکسان دارن. این برنامه برای کودکان دارای لکنت توی سن پیش از دبستان طراحی شده.   این برنامه درمانی لکنت کودکان میتونه برای کودکان سن پیش از دبستان که به برنامه درمانی لیدکامب پاسخ ندادن مورد استفاده قرار بگیره. برنامه ی Westmead به والدین توصیه میکنه که کودکان رو به استفاده از گفتار هجایی توی مکالمه های روزمره ترغیب کنن. این نوع گفتار به عنوان رباتی حرف زدن یا صحبت کردن مثل ربات هم شناخته میشه.

برای کسب مشاوره و شناخت دیگر خدمات ما به صفحه بهترین مرکز گفتار درمانی مراجعه کنید.

برنامه درمان لکنت

هدف از این برنامه درمانی لکنت کودکان چیست؟

هدف از این برنامه اینه که کودک بتونه به یک گفتار عادی و معمولی که روان هست و اصلا هم غیرطبیعی یا مصنوعی نیست برسه.

چه وقت هایی و چقدر باید انجام بشه؟

توی حالت ایده آل، این کار باید 4 تا 6 بار در روز و هربار 5 تا 10 دقیقه انجام بشه. که والدین و کودک این گفتار با زمان هجایی رو توی این فرصت ها تمرین میکنن. نکته:

  • والدین ممکنه کودکشون رو به خاطر استفاده از این الگوی گفتاری به عنوان راهی برای تقویت مثبت، تحسین کنن.
  • بین جلسات هم ممکنه که والدین، کودک رو به انجام این الگوی گفتاری ترغیب کنن.
  • این برنامه درمانی لکنت کودکان ، برای همه ی کودکان دارای لکنت مناسب نیست و بعد از ارزیابی های لازم توسط گفتاردرمانگر متخصص در حیطه درمان لکنت کودکان، و تشخیص علائم لکنت و بررسی های لازم ، ممکنه که این برنامه مناسب تشخیص داده بشه.

چه کسانی میتونن این برنامه رو اجرا کنن؟

1. درمانگرانی که در کارگاه های آموزشی این روش شرکت کردن میتونن این روش رو روی مراجعینشون اجرا کنن و اون رو به والدین کودکان هم آموزش بدن.

2. والدینی که توسط یک گفتاردرمانگر خبره در برنامه درمانی لکنت کودکان ، این روش رو آموزش دیدن ، میتونن روی کودکشون اجرا کنن.

چرا؟ چون اجرای نادرست این روش میتونه باعث تشدید لکنت بشه و حتی کودک رو از این درمان خیلی خوب دل زده کنه و عدم همکاری کودک در نسخه ی ناقص این روش ، باعث میشه که کودک در نسخه ی کامل و اصولی این روش هم همکاری نکنه. به همین دلیل به والدین توصیه میشه تا حتما جهت دریافت آموزش های اصولی به یک گفتاردرمانگر متخصص در حیطه ی درمان لکنت کودکان مراجعه کنن تا درمان به شکل صحیح صورت بگیره.

با امید به بهبودی فرزندان عزیزمون از لکنت در جای جای این کره خاکی. ما در مدرسه لکنت که یکی از بهترین مرکز گفتار درمانی ایران است آماده درمان شما دوستان عزیز هستیم.

نویسنده : لیلا اسماعیلی گفتاردرمانگر تخصصی لکنت (مدرسه لکنت ایران)

2 دیدگاه دربارهٔ «برنامه درمان لکنت وستمید + برنامه درمانی لکنت کودکان»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
باز کردن چت
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام
میتونم کمکتون کنم ؟